پیدا کردن نام مناسب برای راه اندازی کسب و کار و ثبت برند استارتاپ شما می تواند تاثیر قابل توجهی بر موفقیت شما داشته باشد. نام اشتباه می تواند بدتر از عدم ارتباط با مشتریان باشد؛ این امر همچنین می تواند به کسب و کار غیرقابل تحمل و موانع قانونی منجر شود. در ثبت برند استارتاپ، انتخاب یک نام روشن و قدرتمند می تواند در تلاش های بازاریابی و تبلیغاتی شما بسیار مفید باشد. در اینجا قصد داریم در ثبت هما، هفت نکته طلایی درباره چگونگی ثبت کسب و کار و ثبت برند استارتاپ را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

از نام هایی که سخت تلفظ می شوند، اجتناب کنید
برای ثبت برند استارتاپ خود، توجه به این نکته اهمیت کلیدی در نامگذاری خواهد داشت. تلفظ آسان نام برند موجب تناوب استفاده از آن و فراگیر تر شدن نام آن می گردد. همچنین، شما نمی خواهید مشتریان بالقوه در مورد چگونگی کسب و کار آنلاین خود را اشتباه بیاندازید. (من هرگز متوجه نشدم که چرا "فلیکر" به عنوان نام سایت اشتراک گذاری عکس تحت فشار قرار گرفته است.) بهتر است نامی را برگزینید که گویای نوع کسب و کارتان بوده و به سادگی بشود آن بکار گرفت.

از انتخاب نامی که رشد کسب و کارتان را محدود می کند، پرهیز کنید
انتخاب نام بسیار نامتعارف برای ثبت برند استارتاپ، ممکن است موجب برزو مشکلاتی برای شما در مسیر کسب و کارتان شود. تصور کنید اگر جف بیسو به جای "آمازون" نام "OnlineBooks" را انتخاب کرده بود، تا چه میزان امکان رشد و توسعه خود را محدود ساخته بود. از مواردی مانند "لباس عروسی رشت" یا "LugNuts Unlimited" اجتناب کنید. شما نمی خواهید تجارت خود را به یک محصول خاص یا یک شهر خاص محدود کنید.

یک جستار اینترنتی کامل انجام دهید
هنگامی که نامی را که میخواهید برای ثبت برند استارتاپ، تعیین میکنید، یک جستجوی وب را بر روی آن نام انجام دهید. اغلب اوقات شما متوجه خواهید شد که شخص دیگری در حال استفاده از آن نام تجاری به خصوص است. در این صورت می بایست از استفاده از آن اجتناب کنید.
نام دامنه com. را دریافت کنید

برای ثبت برند استارتاپ خود، به ویژه اگر در حوزه های آنلاین و یا دیجیتال مشغول به فعالیت هستید، ترجیح قوی  این است که نام دامنه "com." را برای کسب و کار خود برگزینید، به جای آنکه جایگزین هایی مانند .net، .org، .biz یا دیگر پسوندهای دامنه را، تأمین کنید. مشتریان تمایل دارند که یک نام تجاری را با یک کسب و کار معتبر تر ارتباط دهند. بدون شک، کسی قبلا نام خود را مورد نظر خود قرار داده است، اما بسیاری از صاحبان دامنه مایل به فروش نام خود را برای قیمت مناسب هستند.

فکر کنید که نام شرکت Com را به عنوان یک سرمایه گذاری در کسب و کار خود و یا برای ثبت برند استارتاپ خود، می خواهید. شما می توانید در دسترس بودن یک نام دامنه در سایت هایی نظیر GoDaddy.com یا NetworkSolutions.com را چک کنید و در صورتی که نام دامنه گرفته شود، اغلب می توانید مالک نام دامنه را شناسایی کرده و ببینید که آیا مایل به فروش آن است با استفاده از ابزار "Whois" در GoDaddy یا Network Solutions، می توانید به منظور ثبت برند استارتاپ خود در دنیای آنلاین مالک آن نام دامنه شده، و سایت خود را به راه بیاندازید.

همچنین، به منظور ایجاد محبوبیت در ثبت برند استارتاپ خود، مطمئن شوید که نام تجاری مورد نظر خود را در سایت های رسانه های اجتماعی محبوب مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین، اینستاگرام و Pinterest ببنید.
از نامی استفاده کنید که معنای خاصی را بیان کند

برای ثبت برند استارتاپ خود، در حالت ایده آل، شما می خواهید نام کسب و کار را به چیزی معنی دار و مثبت مربوط به کسب و کار خود را، مرتبط گردانید. آیا مردم می توانند فورا اطلاعات مورد نیاز در مورد نحوه و چگونگی کسب و کار شما را، کسب کنند؟ البته در این مورد همیشه استثنائاتی نیز وجود دارد: مثلا نامهایی مانند گوگل و یاهو معنای خاصی ندارد ولی به سرعت بر سر زبان ها افتاده اند.

برای ثبت برند استارتاپ ها، برخی دیگر از نمونه های نام دامنه واضح، ساده و جذاب شامل Canny.com، Cling.com، Afire.com و Administer.com می باشد. یک نام دامنه مانند "OnlineTickets.com" برای ثبت برند استارتاپ های مربوط به فروش بلیط آنلاین، نابغه است؛ زیرا معنای کسب و کار را بیان می کند و برای اهداف بهینه سازی موتورهای جستجو مفید است.

انجام یک جستجوی علامت تجاری
برای ثبت استارتاپ خود، یک جستجوی در USPTO.gov انجام دهید تا ایده بگیرید که آیا می توانید یک علامت تجاری یا علامت سرویس برای نام خود دریافت کنید.

ارزیابی اینکه نام شما مناسب است
برای ثبت برند استارتاپ، دیهی است که شما نمی خواهید یک نام خسته کننده برای کسب و کارتان داشته باشید. اما شما همچنین نمی خواهید چیزی را انتخاب کنید که بیش از حد وجود دارد. شما می توانید این ارزیابی را با کمک همکاران، کارکنان و مخاطبین خود داشته باشید. اینکه نام موجود تا چه اندازه گویای نوع فعالیت کسب و کار شما است.